Vaillant Klima Teknik Servisi
Servis Numaramız 0 553 033 63 43 'tür. Ayrıca "Servis Talebi" sayfamızdan servis talep edebilirsiniz. Klima Bakımı 60 TL'dir....

KLİMA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Değerli müşterilerimiz, klimaların performansları bir çok etkene bağlıdır. Bu etkenlerin, uzman olmayanlar tarafından bilinmesi mümkün değildir. Bu yazımızda, siz değerli müşterilerimizin klima seçimi için rehber olabilecek bir yazı kalem elmak istiyoruz. Aşağıda açıklanan özellikleri dikkate alarak size en uygun klimayı seçmelisiniz!

1- Kullanım Yeri

Klima seçimlerinde; kullanım yerine göre evde, ofiste ya da başka bir alanda kullanımı için daha büyük ya da daha küçük performanslı klimalar tercih edilebilir. Evde daha küçük, hava sirkülasyonu yoğun olan işyerlerinde daha büyük klimalar tercih edilebilir.

2- Verim

COP ve EER değerleri, harcanan enerji ile alınan performans arasında verimlilik oranlarını vermektedir. Bu değerler ne kadar büyük ise, klima o derece verimlidir. Bu değerler ayrıca, enerji sınıfını da belirler. Soğutmada EER değeri belli bir değerin üzerinde olanlar, ısıtmada ise COP değeri belli bir seviyenin üzerinde olanlar A enerji sınıfıdır. Günümüzde kullanım açısından A enerji sınıfı klimalar daha yaygın olarak tercih edilmektedir.

3- Kapasite Değeri (BTU/H)

Klimalarda BTU/saat olarak belirtilen kapasite değeri, cihazın bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını gösterir. Söz konusu değer arttıkça klimanın kapasitesi artmakta, ancak cihazın maliyeti de artmaktadır. Bu nedenle BTU değeri doğru hesaplamalı, cihazı kullanacağımız alanın metrekaresine en uygun BTU değeri seçilmelidir.

4- Soğutucu Gaz (Freon)

Çevreciler için çok önemli bir konu, klimanın çevreye verdiği zarardır. Doğaya daha az zarar veren R410 gazları ayrıca daha az enerji tüketimi gerçekleştirdiği için bizim tercihimizdir.

5- İnverter Teknolojisi

Hava akımını düzenleyen kompresörleri otomatik olan inverter teknolojisine sahip klimalar sürekli sabit bir hızda hava üflemek yerine, kapasitesini oda sıcaklığına göre kendisi ayarlayarak daha iyi verimli çalışmaktadır. Bu teknoloji sayesinde kapanıp/açılma yerine az üfle/çok üfle mantığı etkili olmaktadır. Oda sıcaklığına göre kapanıp açılan klasik tip klimalar, kapanıp her açıldığında, kompresörlerini randımanlı çalıştırabilmek için daha fazla enerji çekerler.

6- Gürültü Seviyesi (DB)

Genel olarak 20 desibel altı çok sessiz, 20-30 desibel az sesli, 30-40 desibel orta sesli ve 40 desibel ve üzeri çok sesli olarak sınıflandırılmaktadır.

7- Garanti ve Servis Olanakları

Genel olarak ülkemizde klimaların garanti süresi 2 yıldır. Hiç bir şekilde garantisiz spot ürünleri tercih etmeyiniz.

8- Ek Özellikler

Gelişen teknoloji ile birlikte, hızlı ısıtma/soğutma, uyku modu, iyonizer, toz-karbon filtresi ve daha birçok özellik sizi cezbetmek için klimaların özellikleri arasındaki yerini almaktadır.

Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, daha önce aynı marka/model klimaları kullananların övgü ve şikayetlerine önem veriniz. Klima almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini inceleyiniz. Yedek parça ve servis hizmeti bulunmayan firmalardan memnun kalamazsınız. Cihazların emniyet sistemlerine değer verin, mutlaka inceleyin. Cihazın uzun yıllar problemsiz çalışabilecek emniyet sistemlerine sahip olması çok önemlidir. Cihazın dış görüşü sizi yanıltmasın. Cihazın tipine ve ısıl kapasitesine mutlaka mekanınızı incelettikten sonra karar verin. Mühendislik çalışması yaptırmadan cihazınıza karar vermeyiniz. Cihazın kalite belgeleri (TSEK ve İSO) var mı? Cihazı yetkili bayiden satın alarak, mutlaka yetkili bayiye monte ettiriniz. Unutmayın yetkili bayilerin personeli bu konuda özel olarak eğitim almış kişilerdir. Ayrıca olabilecek montaj hataları mevcut ise, bunu da gidermekle yükümlüdürler.

Cihazların sadece fiyatına bakmayınız. Unutmayınız ki, fiyatı belirleyen malzeme ve hizmet kalitesidir. Cihaz fiyatının, üzerindeki malzeme ve emniyet düzeneklerinin kalitesiyle, verilecek yedek parça ve servis güvencesiyle, cihazın tasarruflu, uzun olmasıyla orantılı olmasına dikkat ediniz. Ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçiniz.

Klimanızın yetkili servisleri dışında kesinlikle cihazlara müdahale ettirmeyiniz.

Firmamızın web sayfasında Klima Servisi hizmeti verilmektedir. Sincan Klima Teknik Servisi, Etimesgut Klima Teknik Servisi veya Eryaman Klima Teknik Servisi denildiğinde ilk akla gelen firma olmak arzusundayız. Hızlı, etkili ve ekonomik olarak Ankara Klima Servisi hizmeti vermekteyiz. Servis çağırmadan önce, sincanklimaservisi internet sitemizde bulunan klima arıza kodlarına bir göz atmazı tavsiye ederiz.

Etiketler: “Ankara Klima Bakımı”, “Ankara Klima Teknik Servisi, “Sincan Klima Teknik Servisi”, “Eryaman Klima Teknik Servisi”, “Etimesgut Klima Teknik Servisi”, “Elvankent Klima Teknik Servisi”, “Yapracık Klima Teknik Servisi”, “Batıkent Klima Teknik Servisi”, “Çayyolu Klima Teknik Servisi”, “Yenikent Klima Teknik Servisi”, “

Ostim Klima Teknik Servisi

”

Reklam Alanı
Reklam Alanı